Skautské atletické závody přivítaly stovku účastníků

2Za studeného, ale slunného podzimního počasí se v sobotu 5. října uskutečnily v areálu Základní školy Buzulucká 18. skautské lehkoatletické závody – memoriál Víti Lapáčka. Vzhledem k absenci dvou ročníků se tato tradiční sportovní akce koná již přesně 20 let – první ročník se odehrál v roce 1993 na teplické Panoramě.

Závod se během uplynulých dvou desetiletí střídavě konal v Teplicích, Bílině i Krupce, v posledních letech vhledem k velmi vstřícnému postoji vedení ZŠ Buzulucká zakotvil právě v areálu řetenické školy, která klání nabízí ideální prostory. První říjnová sobota se tak pro skauty stal termínem měření sil v tradičních atletických disciplínách jako je sprint, dálkově běhy, skok do výšky a dálky stejně jako hod kriketovým míčkem, granátem i koulí. Výsledky se archivují na webové stránce www.tepatlet.premyslaorace.cz, kde jsou k dispozici i rekordy od prvních ročníků po současnost. Nutno dodat, že téměř každý rok se podaří nějaký historický rekord prolomit.

Nejinak tomu bylo i letos. Osmnáctého ročníku se zúčastnilo celkem 82 skautských sportovců z pěti různých oddílů z Teplic i Litoměřic, které se posledních dvou ročníků účastní. S pořadateli a rozhodčími se zde tak sešla stovka členů skautské organizace. Dopoledne plné sportu zakončilo slavnostní zakončení, během kterého byli vyhodnoceni vždy tři nejlepší sportovci ze všech věkových kategoriích. Atraktivních cen i sladkostí se však, díky darům od Severočeských dolů, Coca-Coly a města Teplice, kterým tímto patří velké poděkování, dočkali všichni.

Napsat komentář