Chlapci

toulavy sipVe středisku Doubravka Teplice je pro chlapce určen 1. oddíl „Toulavý šíp“, který se může pochlubit bohatou historií. Ta novodobá se začala psát 19. března 1990, kdy byl oddíl znovuobnoven současným vůdcem střediska Ing. Milanem Heřmánkem. Od té doby oddílem prošly stovky chlapců, z nichž mnozí z nich skautingu a jeho principům zůstávají věrni dodnes.  V současné době v oddíle působí zhruba dvacítka chlapců všech věkových kategorií – vlčat (do 11 let), skautů (11 – 15 let) i roverů (nad 15 let). 

Oddíl se schází pravidelně každý čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin, zpravidla jednou i vícekrát do měsíce pak také na víkendových akcích. Vedení oddílu splňuje všechny potřebné kvalifikační Pár fotek z březnové víkendové akcepodmínky – vykonání čekatelské a vůdcovské zkoušky i zdravotního kurzu. Nové členy oddíl přibírá v průběhu celého skautského roku, který je shodný s rokem školním. Chlapci jsou v oddíle rozděleni dle věkových kategorií, na víkendových akcích se pak většinou setkávají všichni. Vyvrcholením celoroční činnosti je letní stanový tábor v přírodě, který trvá zpravidla 2 týdny. Aktuálně se „Toulavý šíp“ účastní střediskového tábora u Kolovče u Domažlic.

Kontakt na vedení oddílu:
Ing. Jiří Richter – Rick, tel. 607 703 557

6 komentářů u „Chlapci

 1. katerina

  Dobry den, chtela bych se zeptat od jakeho veku obvykle berete kluky, kdy je vhodne se skautem zacit? Mam 4,5 leteho syna 🙂 Dekuji za odpoved

  1. Doubravka Autor příspěvku

   Dobrý den,
   bohužel oddíl pro předškoláky nemáme. Obraťte se prosím na kolegy ze střediska Dvojka (www.skautiteplice.cz – oddíl Benjamínků), jistě Vám vyjdou vstříc.
   Zdraví Jiří Richter

 2. Jana

  Dobrý den,
  včera jsme byli poprvé na schůzce Vlčat a prý další schůzka bude za 14 dnů. Jen otázka, zda-li bude schůzka i přes to, že je ve středu svátek (28.9.2016) nebo se to posouvá ještě o další týden.
  Děkuji a přeji pěkný den, Jana Pf. 🙂

  1. Jiří Richter Autor příspěvku

   Dobrý den,
   v případě zájmu bude místo schůzky menší výlet. Dejte prosím Ježkovi (udraz@centrum.cz) vědět.
   Děkuji a přeji hezký den.
   S pozdravem
   Jiří Richter

 3. Petr

  Dobrý den,
  náš syn projevil zájem o váš kroužek. Bylo by možné sjednat si schůzku a podívat se synem jak to u vás chodí a probrat podrobnosti.
  Děkuji za pochopení.

  S pozdravem Petr Vyslyšel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *