Členství

Skauti 2Členem skautské organizace se může stát kdokoliv, kdo má zájem žít v duchu skautského zákona a slibu.

Děti od 7 let do 15 let rádi uvítáme v chlapeckém oddíle „Toulavý šíp“ nebo v dívčím oddíle „Dráčci“. S vedoucím vybraného oddílu je možné se na první schůzce osobně setkat, prohlédnout si klubovnu a udělat si tak obrázek o naší činnosti. Zkušební doba pro aklimatizaci je tříměsíční, poté je nováček definitivně přijat. Členství v Junáku není finančně nákladné, hradí se pouze registrace (1 000,- Kč), účastnické poplatky na akcích (cca 150,- Kč/den) a je nutné počítat také s pořízením kroje (cca 500,- Kč).

Dospělí mají také příležitost se zapojit se do naší činnosti. Možností je opravdu mnoho – lze aktivně pomáhat ve vedení oddílů, při organizování akcí a tábora, zvelebování kluboven i v rámci mnoho dalších činností. Důležitá je jenom chuť přiložit ruku k dílu a přispět svým dílem pro dobrou věc.

Registrační poplatek za vstup do našeho skautského střediska je 1 000,- Kč na rok. Platí se obvykle na začátku školního roku či po přijetí nováčka do oddílu. Registrace zahrnuje úrazové pojištění vztahující se na skautské akce a roční předplatné skautského časopisu (5 x do roka), krojové vybavení kromě košile (tedy nášivky, šátek, šňůrka).

2 komentáře u „Členství

Napsat komentář