Přihlašování na akci skautská voda

Skautská víkendová voda s dětmi a rodiči je poslední víkendová akce tohoto skautského roku, která je otevřená všem členům našeho střediska, příznivcům i rodičům. Níže uvádíme informace k akci, na kterou je nuté se do 28. května přihlásit.

Řeka: Ohře
Termín: 3. – 4. června 2023 (So – Ne)
Úsek:  Karlovy Vary – Radošov – Stráž n.O.
Ubytování: Radošov, kemp „Na Špici“ (https://naspici.net/) – chatky, stany
Stravování: viz. text níže
Přeprava: vlakem (nebo vlastním autem)
Cena: orientační cena činí 600,-Kč/os.
Sraz: v 7:45 u klubovny v Teplicích

O víkendu 3. a 4. června 2023 jsme přichystali splutí řeky Ohře v úseku Karlovy Vary – Radošov (17,8 km) a Radošov – Stráž n.O. (13 km) pro děti a rodiče. Voda je tekoucí, nenáročná, s občasnými peřejemi. Na celé trase se nachází celkem 5 jezů (3 bez obav sjízdné, 2 se přenáší) a cvičná peřej Hubertus. Celkem bude k dispozici: 8x kanoe (laminát/plast), 2x raft, 6x nafukovací kanoe typu Pálava a Baraka, tj. celkem až 40 míst. Preferujeme plavbu rodičů s vlastními dětmi na jedné lodi a to z důvodu omezeného počtu zadáků, kteří povezou ostatní děti. Z tohoto důvodu je třeba alespoň základních zkušeností s vedením lodi.

Ubytování je zajištěno ve třech chatkách s kapacitou 4 + 4 + 6 lůžek s možností přespání dalších osob na podlaze na karimatce (cca +2 os. v každé chatce). Zbytek účastníků bude ubytován ve vlastních stanech.

Sraz je v sobotu ráno u klubovny v Teplicích v 7:45 hod., kde proběhne nakládka věcí do aut a naložení zbytku lodí. V 8:20 se odebere skupina jedoucí vlakem na hlavní nádraží, odkud jede v 9:05 hod. přímý vlak do Karlových Varů. Z nádraží v KV je to na nástupní místo 1,7 km. Předokládaný čas příchodu skupiny na místo vyplutí je v 11:15 hod..

Ostatní, kteří zvolí způsob přepravy autem, po ukončení nakládky věcí přejedou na startovní místo do KV (cca 1,5 – 2 hod. jízdy). Na startu proběhne složení a příprava lodí na vyplutí (pendl aut bude řešen operativně dle počtu aut a času). Předpokládaný čas doplutí do kempu v Radošově je mezi 18. a 19.hod..

Jídlo sobota – je třeba mít jídlo a pití (alespoň 1,5 L) na celý den. Zastávky jsou naplánované u peřeje Hubertus a v Dubině. U obou zastavení je možnost rychlého občerstvení v kiosku/hospůdce. V kempu v Radošově je restaurace s hotovými i minutkovými jídly. Je možné dopředu objednat i jedno jídlo, které budeme mít připraveno pro skupinu dle počtu zájemců. Cena za porci je cca 150,-Kč (např. smažený sýr+hranolky, kabranátek s kaší, těstoviny s omáčkou apod.). V případě zájmu uveďte v přihlášce počet požadovaných porcí.

Jídlo neděle – ráno bude zajištěna snídaně a k svačině pečivo, salám, paštika a tatranka. Pití uděláme do lahví, které budou mít děti ze soboty. Během plavby uděláme pauzu v tábořišti ve Vojkovicích n.O, kde je opět možnost rychlého občerstvení v kiosku.

Na vodu vyplujeme kolem 11. hod. po zabalení všech věcí a pendlu aut. Návrat do Teplic bude opět vlakem ze stanice Stráž n.O. s odjezdem v 17:00 hod. a přestupem v Chomutově. Příchod zpět ke klubovně bude kolem 19.hod.. Příjezd auta s věcmi a loděmi předpokládáme kolem 18:30 hod..

Přihlášky zasílejte do 28.5. na e-mail: Jiri_Skramlik@seznam.cz

Do emailu uveďte:

  • jméno a příjmení dítěte
  • počet dospělých, kteří se s ním zúčastní vodácké akce
  • způsob dopravy (vlastním autem/vlakem)
  • zájem o objednání porce jídla v kempu v Radošově + počet porcí
  • telefonní číslo rodiče (pro případ nenadálých změn apod.)

Do e-mailu můžete uvést případné další dotazy a informace.

Pokud budete mít zájem pouze o jízdu na lodi a vše ostatní (kemp, jídlo, dopravu atd.) si zařídíte dle vlastního uvážení, bude od vás požadován poplatek za využití lodě ve výši 200,-Kč/os.

Cena zahrnuje: dopravu vlakem; přepravu lodí; ubytování v kempu; snídani a svačinu na neděli; půjčovné za lodě, které nejsou v majetku oddílu.

V ceně není zahrnuta sobotní večeře (tu je možno pouze objednat a zaplatí si jí každý sám na místě).

Doporučené vybavení:

Na voduDo kempu
Boty do vody + oblečení na voduOblečení na ven a boty
Lodní pytel (nepromokavý vak na věci)Spacák, karimatka, polštářek
PláštěnkaHrnek
Pokrývka hlavyKartáček, pasta, ručník
Sluneční brýle (raději starší)Toaletní papír, papírové kapesníky
Krém na opalováníIgelitový pytel na mokré oblečení
Náhradní věci na převlečení (komplet)Sáček na svačinu
KapesnéKapesné (+150,- na večeři)
Svačina a pití na celý den 

Na cestu vlakem ať mají děti s sebou sbalený lodní vak s výše uvedenými věcmi „Na vodu“ a pojedou v oblečení, ve kterém pojedou na lodi.

Rodiče žádáme, pokud mají vlastní stan, nechť si ho vezmou. Ubytování v chatkách bude primárně určeno pro děti, ženy a věkově starší. Stanů je omezený počet.

Kontakty:
Věra Škramlíková:     604 870 588
Jiří Krtek Škramlík:   732 557 640; Jiri_Skramlik@seznam.cz

Napsat komentář