DŮLEŽITÉ INFORMACE k znovuobnovení naší činnosti po jejím nuceném přerušení

Vzhledem k vývoji současné situace je možné přistoupit k jejímu částečnému obnovení, které dnes středisková rada schválila.

ZAHAJOVACÍ AKCE formou výpravy na Ranou na Lounsku společné pro všechny proběhne sobotu 23.5.2020. Sraz je v 8:40 hod na hlavním vlakovém nádraží v Teplicích, návrat v 16:30 hod. S sebou jídlo (včetně špekáčku) a pití na celý den, 100 Kč, roušku, v případě dobrého počasí plavky a ručník. Rodiče jsou povinni podepsat na místě srazu prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění.

ODDÍLOVÉ SCHŮZKY budou probíhat po dobu celého června v obvyklých termínech a časech.

LETNÍ STANOVÝ TÁBOR je rovněž povolené uskutečnit a proběhne v případě dostatečného počtu zájemců, vedoucí oddílů budou telefonicky kontaktovat rodiče s dotazem na účast jejich dítěte na této akci. Dalším důležitým faktorem (který doposud neznáme) jsou hygienické podmínky pro pořádání akce. Věříme však, že budou přijatelné a tábor bude možné uspořádat.

Skautská činnost pozastavena od 11. března do odvolání

V reakci na rozhodnutí přijímaná státními institucemi s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci je s platností od 11. března 2020 do odvolání pozastavena všechna běžná skautská činnost (družinové schůzky, oddílové schůzky, výpravy, závody) i akce skautského vzdělávání. Toto nařízení se týká i schůzek našeho chlapeckého a dívčího oddílu, které se tím pádem nebudou do odvolání konat.

Prahou plnou strašidel

Druhý lednový víkend proběhla populární akce Prahou plnou strašidel. Do tohoto orientačního skautského závodu, během kterého si soutěžící zároveň pořádně procvičí i šifrování, jsme postavili 4 tříčlenné hlídky, které se v historickém centru (téměř) neztratily. 😉

 

Nový rok dle tradice přivítán na Doubravce

1.1.2020 jsme již po 22té přivítali na Doubravce nový rok. 🙂 Jak velí tradice, přečetli jsme si zakopané vzkazy z minulých let a doplnili je o ten letošní, každý vystřelil z luku a pronesl, co do nového roku přeje našemu skautskému středisku a také ostatním. Na závěr nechyběla krátká návštěva hradu Doubravka, který byl otevřen pro veřejnost.