Zahajovací víkendovka se zdařila

V pátek 12.9. začala první víkendová akce nového skautského roku, kterou jsme zahájili pokřikem. Po ubytování následovalo několik her a pak večeře, kterou si děti přinesly z domova.
Poté jsme pro děti měli připravené malé překvapení, uspořádali jsme pro ně menší oslavu. Po ní se šly umýt a zalehly do spacáků, na dobrou noc jim Johny, Čert, Kamča a později i Šumík vyprávěli pohádku. Večer následovala porada vedení, co podnikeme další den.

Sobotu jsme zahájili celkem netradičně. Po snídani (bábovka a kakao) holky mezitím připravovaly balíčky se svačinou na výlet. Rozhodli jsme se, že pojedeme na Lovoš, když bude hezké počasí. To se nám vyplnilo a tak jsme vyrazili. Stihli jsme odjezd vlaku v 10:34. Cesta na Lovoš samotný byla dobrá, kousek dál jsme si dali svačinu a pak opět vyrazili. Na vrcholu jsme odpočívali a děti hrály hry. Nakonec jsme se v pořádku vrátili do klubovny kde se připravil táborák, na kterém jsme si opekli vuřty k večeři. Pak se děti šly umít a zalehnout do spacáků. My starší jsme opět měli radu ohledně program na neděli. Ta už byla tradičně spíše „balící a uklízecí“, ale i přes tento fakt jsme si stihli zahrát pár her. Děti byly předány v pořádku a stejně jako rodiče byly spokojené. Akce se zúčastnilo 12 dětí a pět vedoucích z řad skautek a roverů. (Johny)

Napsat komentář