Skauti mají narozeniny, v Teplicích je oslaví výstavou i akcí na Doubravce

8Na svátek sv. Jiří, tedy 24. dubna 2012, vrcholí v celé České republice oslavy k výročí 100 let skautingu, který byl založen v roce 1912 profesorem A. B. Svojsíkem. Přes 46 tisíc členů této největší české organizace určené dětem a mladým lidem si jubileum připomíná při nejrůznějších příležitostech, ať už na výstavách, v televizním vysílání nebo během akcí pro veřejnost.

Výjimkou nejsou ani skauti na Teplicku. Výročí slaví nejenom na svých schůzkách a víkendových výpravách, ale připravují i akce pro své spoluobčany z regionu. Tou první bude Sportovní den na Doubravce, který se koná již příští úterý 1. května na hradním nádvoří. „Pro děti i rodiče zde bude mezi dvanáctou a šestnáctou hodinou nachytána řada soutěží a úkolů, po jejichž absolvování získají odměnu. Připraven bude i další zábavný program včetně vystoupení známého písničkáře a rodáka z lázeňského města Petra Kadlčka,“ dodává k akci Jiří Richter ze skautského střediska Doubravka, které akci pořádá.

Pro všechny, které zajímá nejen historie, ale i současnost skautingu na Teplicku bude pak určena výstava Století lilie, která se uskuteční v Jízdárně Regionálního muzea od 7. června do 26. srpna. Rozsáhlá výstava, jejíž přípravy započaly již v loňském roce, nabídne návštěvníkům nejen exponáty z prostředí historie a současnosti teplického skautingu, ale i interaktivní aktivity.

V duchu stoletých narozenin se pak ponesou i další akce skautů, ať už na týdenních schůzkách, víkendových akcích nebo na letních táborech. V Teplicích vedle sebe působí střediska Doubravka a Trnovany, které dohromady sdružují přes dvě stě dětí a dospělých, další stovky členů již teplickými oddíly v minulosti prošly. Skauti působí i v Krupce.

Napsat komentář