První máj na Doubravce přilákal stovky Tepličanů

7Nádherné počasí a osvědčený program motivoval v úterý 1. května stovky Tepličanů k výstupu na dominantu lázeňského města, na hrad Doubravka, kde se konala již tradiční akce teplických skautů, jejich kolegů ze sportovního oddílu Spona a radioklubu AVZO Doubravka určená široké veřejnosti.

Hrad otevřel své pomyslné brány s úderem poledne, kdy byl v režii teplických skautů ze střediska Doubravka zahájen závod pro děti. Již od samého začátku akce se k startovacímu stanovišti trousily desítky rodičů s jejich ratolestmi, mezi prvními na vrchol dorazil i primátor Teplic Jaroslav Kubera. Rekordních 253 soutěžících děvčat a chlapců pak postupně vyrazilo zdolat desítku soutěží a disciplín, připravených nejen na nádvoří, ale i na hradní vyhlídce a v podzemí. Děti si v nich otestovaly nejenom svou obratnost a zručnost, ale i znalost Teplicka při zkoušce orientace a odvahu ve ztemnělé sklepní chodbě ozářené svíčkami. Zároveň si vyzkoušely střelbu z profesionálních luků teplické firmy Bows Kýzl a po úspěšném dokončení závodu si na připraveném ohništi opekly špekáček, který dostaly jako odměnu za zdárné absolvování soutěže.

Postaráno bylo také o rodiče. Po dobu celého odpoledne na nádvoří vystupoval známý teplický písničkář Petr Kadlček se svou kytarou, zároveň bylo možné prohlédnout si mimořádně zpřístupněný hrad, pokochat se znamenitou vyhlídkou na okolí lázeňského města nebo využít připravené občerstvení.

Po 13. hodině byla Doubravka cílem desítek závodníků tradičního prvomájového Běhu na Doubravku, který proběhl letos již počtvrté pod taktovkou sportovního oddílu Spona. Závod dlouhý 4 150 metrů začínal u lázeňského domu Beethoven a nejrychlejší běžci trasu s převýšením 245 metrů zvládli pod dvacet minut.

Úspěšný den pak zakončil večerní koncert Petra Kadlčka a posezení u táboráku. „S průběhem akce jsme maximálně spokojeni, odhadujeme, že na Doubravku přišlo kolem sedmi set lidí a myslím, že se jim s námi na hradě líbilo,“ dodává Jiří Richter z pořádajícího skautského střediska Doubravka.

Napsat komentář