První máj na Doubravce letos nabídne cestu kolem světa

Již popáté se mohou roAkce Doubravkadiny z Teplicka těšit na prvomájové odpoledne plné soutěží, které ve spolupráci s dalšími organizacemi připravují tepličtí skauti ze středisek Doubravka a Dvojka.  1. květen letos připadne na čtvrtek, ale skauti věří, že ani prodloužený víkend rodiny neodradí od výstupu na dominantu regionu. Návštěvnost akce má vzestupnou tendenci, v loňském roce si na hradě zazávodilo téměř 400 dětí.

Ty se také letos mohou těšit v čase od 12 do 15 hodin na desítku soutěžních disciplín, po jejichž úspěšném absolvování je čeká odměna ve formě voňavého buřtíku vlastnoručně připraveném na ohništi. “Motiv letošního ročníku je cesta kolem světa. Každá soutěž, z nichž mnohé jsme oproti předchozím ročníkům obměnili, bude zastupovat jednu zemi světa s něčím, co je pro daný stat typické,” sděluje pořadatel Jiří Richter ze střediska Doubravka. Děti si tak budou moci vydat po africké opičí dráze, zašermovat si s anglickými rytíři, zarybařit v norských fjordech či prověřit svou obratnost s asijskými hůlkami v čínské restauraci. Chybět nebude ani tradiční zkouška odvahy v podzemní chodbě. Skauti doufají, že se letos počasí stejně jako v předchozích letech vydaří, vše se totiž odehrává pod širým nebem a v případě deště soutěže nelze uskutečnit.

Akce v úvodu května se stala již tradicí a je spojená se závodem v běhu na Doubravku pořádaným sportovním oddílem Spona. Ten působí pod křídly dalšího spolupořadatele, radioklubu AVZO, který na hradě sídlí. Vytrvalostní běh na dominantu Teplic dlouhý 4 200 metrů startuje od pravřídla u lázeňského domu Beethoven ve 13 hod, sportovce pak po doběhu na nádvoří čeká vyhodnocení.

Ani dospělí se na hradě nudit nebudou. Čeká je několik tanečních vystoupení skupin Bolly Ladies a Saffron Tribe, moderátor a teplický písničkář Petr Kadlček, zcela otevřený hrad včetně vyhlídkové plošiny umístěné vysoko nad nádvořím i občerstvení, které letos dozná kapacitních změn a mělo by uspokojit všechny návštěvníky. “Přijďte se dětmi pobavit na již tradiční akci. Věřím, že letošní ročník předčí ty předchozí,” dodává Jiří Richter. (jr)

Napsat komentář