O krajské kolo se utkaly děti v Teplicích

6Vysoká účast na základním kole Závodu vlčat a světlušek mile překvapila teplické pořadatele klání, které se v sobotu 5. května odehrálo v Zámecké zahradě. Vedle domácích hlídek z Teplic a Krupky na závod dorazily také děti z Ústí nad Labem a Roudnice nad Labem. Akce tak víc vysokým zastoupením připomínala krajské kolo.

Více než stovka účastníků akce rozdělených do soutěžících hlídek si nejdříve vychutnala zdařilou divadelní scénku, ve které nechyběly ani historické kostýmy. Motiv nejen výstupu, ale i celého závodu spočíval v rozhodnutí knížete Clary-Aldringena, teplického zámeckého pána zpřístupnit svou soukromou zámeckou zahradu nejširší veřejnosti. A to se vzápětí stalo. Světlušky a vlčata zde čekalo celkem osm stanovišť, ve kterých postupně prokazovala své znalosti a dovednosti. Ať už dopravní značky, krizová situace, první pomoc nebo znalost přírody, děti se ani chvíli nenudily.

Závodníci si z jednotlivými disciplínami velmi dobře poradili, do krajského kola však mohly postoupit jen tři nejlepší chlapecké a dva dívčí týmy. Z postupu se tak nakonec mohla radovat vlčata z Ústí nad Labem, Neštěmic a domácího střediska Trnovany. Z děvčat se o postup utkají světlušky z Roudnice nad Labem i ze střediska Trnovany. Akce podle slov pořadatelů proběhla bez problémů a nezkazila jí ani bouřka v jejím závěru.

Napsat komentář